skip to Main Content

Hoşgeldiniz

Firmamıza Sayfamızda Yer alan İletişim Kanalları İle Ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Eposta: info@lcntercume.com
Telefon: +90 0850 532 87 47
Whatsaap: 0531 228 19 00

Lcn Tercüme Danışmanlık Ltd Şti

 

Firma Özlük Bilgileri

Sermaye: 1.000.000 TL
Vergi Dairesi: Kasımpaşa
Mersis No: 6080877877

Konumumuz

0850 532 87 47 musterihizmetleri@lcntercume.net 0531 228 19 00 - 0536 462 60 54

İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce Simultane Çeviri Hizmeti

Daha çok uluslararası düzeyde yapılan konferans, sempozyum gibi alanlarda kullanılan eş zamanlı İngilizce çeviri hizmetine simültane çeviri denir.

İngilizce Simultane Tercüman Nedir?

Eş zamanlı yani simultane İngilizce çeviri yapan tercüman konferans veya sempozyumda bulunan konuşmacıları anlık olarak dinler. Yapılan anlık İngilizce tercüme dinleme kabin içerisinde İngilizce tercüman tarafından kulaklık, mikrofon gibi teknik ekipmanlar ile yapılmaktadır. Simultane tercümanların tercüme edeceği İngilizce dilini konuşurken diksiyonu düzgün ve ana dili gibi konuşması gerekmektedir.

İngilizce Simultane Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Simultane İngilizce çeviri en fazla uluslararası konferans ve sempozyumlarda kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanları ise;

 • Uluslararası hedef bir kitlenin olduğu konferanslar
 • Toplum Çevirmenliği Konuları
 • Medya(Televizyon programları, canlı yayın sunumları)
 • Diplomatik toplantı veya görüşmeler

Kaliteli Ekipman ve Deneyimli İngilizce Tercümanlar

Simültane İngilizce çeviri yaptırmak isteyenler için kaliteli ekipmanlarımız, İngilizce tercüme yapan personellerimiz ile hizmet vermekteyiz. İngilizce Tercüme yapılırken kullanılan ekipmanların kaliteli olması daha başarılı bir tercüme yapmak için önemli kıstaslar arasında yer almaktadır. İngilizce Tercümanın başarısı kadar kullandığı aletlerin de kaliteli olması gerekmektedir.

İngilizce Simultane Çeviride Profesyonel Hizmet

Simultane İngilizce çeviri hizmetlerini ihtiyacınız var ise bu hizmeti uzmanından almanız gerekir. Simultane İngilizce çeviriler genellikle önemli toplantı, konferans ve sempozyumlarda ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu nedenler profesyonel hizmet almanız gerektirir. Lcn Tercüme Bürosu olarak 10 yıldan fazla süredir simultane tercümanlık alanında tecrübeli ekibimiz ile İngilizce dilinde hizmet vermekteyiz.

Sözlü İngilizce çeviri(Simültane) hizmeti almadan önce büromuzda almak istediğiniz simültane İngilizce çeviri hakkında katılımcı sayısı, hedef dil, toplantının konusu gibi detay bilgileri görüşüp size uygun en kaliteli hizmeti planlamaktayız. İhtiyaç halinde toplantınıza katılacak katılımcı sayısına uygun gerekli teknik ekipman ve sistem kurma hizmeti de vermekteyiz.

İngilizce Simultane Çeviri Fiyatları

Hizmet ile ilgili doğru fiyat bilgisinin verilmesi için bize 08505328747 nolu telefondan veya info@lcntercume.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İngilizce Ardıl Çeviri Hizmeti

İngilizce Ardıl çeviri konuşmacının sözlerini dinleyip, hedef dile çevirip diğer katılımcılara aktarma işlemine denir. Genellikle konuşmacı 3-4 cümle sonra konuşmasını durdurup çevrilmesi için bekler. Ardıl çeviri esnasında İngilizce tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz.  İngilizce  Çevirmen, konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir. İngilizce Çevirmen, konuşmacının söylediklerini doğru tercüme tekniklerini bildiği sürece ne kadar uzun olursa olsun profesyonel bir şekilde çevirebilir.

İngilizce Ardıl Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

İngilizce Ardıl çeviri nerelerde kullanılır? sorunuza yanıt olarak Genellikle toplantılarda kullanılmaktadır. İngilizce Ardıl çevirinin kullanıldığı toplantılar kısa süreli, teknik, gizli veya resmi olması gereken durumlardadır. İngilizce Ardıl çeviri yapacak kişinin hedef dili çok iyi bilmesi ve hakim olması oldukça önemli bir konudur.  Çünkü İngilizce çeviri için fazla zaman yoktur ve hızlı bir şekilde hatasız çevrilmesi gerekmektedir.

İngilizce Ardıl çeviri tercümanlarının hedef dili bilmesi kadar dinleme, telaffuz etme kabiliyetlerinin de yüksek olması gerekir. Tercümanların özellikle dinleme kapasitelerinin yüksek olması sorunsuz tercüme yapabilmelerini sağlamaktadır. Aksi takdirde hizmet yanlış verilir ve toplantı konusu yanlış yerlere gidebilir. Son olarak İngilizce ardıl tercümanının toplantı konusu hakkında da bilgili olması daha doğru tercüme için önemli bir konudur.

İngilizce Ardıl Çeviri Hizmetleri

İhtiyacınız olan İnglizce ardıl çeviri hizmeti için Lcn Tercüme Bürosu olarak her dilde çeviri yapan uzman kadromuz ile 10 yıldan fazla süredir çalışmaktayız. Almak istediğiniz İngilizce ardıl çevirmenlik hakkında tarafımıza gerekli bilgileri ilettiğiniz sürece kaliteli ekipmanlar ve alanında uzman personellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

İngilizce Ardıl Çeviri Fiyatları

Profesyonel tercümanlarımız ile Türkiye’nin her yerine İngilizce ardıl çeviri hizmeti vermekteyiz

İngilizce Nikah Tercümanlığı Hizmeti

Lcn Tercüme 10 yıllık tercüme tecrübesinin getirdiği kalite, güven ve hız özelliklerini ön plana çıkararak İngilizce Nikah Tercümanlığı yapmaktadır. Uzman tercüme kadromuz üstün dil bilgisi ve çeviri kabiliyetine sahiptir. Bunun yanında Lcn Tercüme, kurumsal müşterilerine, öğrenci ve öğretim görevlisi müşterilerine özel fiyatlandırma uygulamaktadır.

İngilizce Nikah Tercümanlığı Nasıl Yapılır?

Türkiye’de ikametgah eden ve Türkiye’de nikah işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişinin nikah yapacağı kişi Türkçe diline hakim değilse yanında İngilizce yeminli tercümanla giderek nikah işlemini gerçekleştirebilir. Yabancı uyruklu kişinin bulunduğu ülkenin dilinden hariç başka dil biliyorsa o dilde de işlemler yapılabilir.

Yani yabancı uyruklu kişi Çin vatandaşıysa onun haricinde İngilizce dilini biliyorsa İngilizce dilinde de nikah işlemleri yapılabilir. Çünkü bazı dillerde Yeminli tercüman pahalı olabilir ve ya belirtmiş olduğunuz tarih için işleminiz olmayabilir.

Yeminli Tercüman nikah sırasında nikah memurunun sorduğu soruları yabancı uyruklu kişinin hakim olduğu dilde aktarımını sağlayıp aynı şekilde yabancı uyruklu kişinin verdiği cevapları doğru ve eksiksiz bir şekilde nikah memuruna aktararak nikah işlemi gerçekleştirmiş olacaktır.

İngilizce Nikah Öncesi Hazırlanacak Evrakların Tercümesi

Nikah işlemlerinden önce yabancı uyruklu kişinin pasaportu ve bekarlık belgesinin noter onaylı yeminli İngilizce tercüman tarafından onaylanması gerekiyor. Bekarlık evrakı Türkiye’ye ulaşmadan önce asıl ülkesinden Apostil Şerhi onayı alması gerekmektedir. aksi halde belgenizin tercümesi yapılsa dahi noter onaylayamayacaktır. Nikah dairesi noter onayı olmadığı için evrakınızı yetersiz görecektir.

Belgeniz Türkiye’ye ulaşmadan önce kendi ülkenizden Apostil Şerhi yaptırılmadan getirildiyse Türkiye’de ilgili ülke konsolosluğundan belgeniz alınarak İstanbul Valiliği Hukuk işleri Müdürlüğünden ya da Ankara’da T.C. Dış işleri Bakanlığı tarafından onaylanması gerekiyor.

Bekarlık belgesi ile ilgili İngilizce tercüme yapılırken pasaportta belirtilen ad ve soyad aynı şekilde yazılmış olmalıdır. Belge ve pasaport arasında ad-soyad tutarsızlığı bulunması halinde nikah dairesi tarafından işleminiz geçersiz görülere iptal edilecektir. İngilizce Nikah tercümesi oldukça dikkat edilmesi gereken, ihtiyaç duyulan belgeler konusunda da bir uzmana başvurulması gereken önemli bir işlemdir.

Nikahta Tercümanlık Yapacak Tercüman

Nikah için yeminli tercüman ihtiyaçlarınız için yardımcı olabiliriz. Sizde bu özel hizmetlerden faydalanmak için bize ulaşın.

İngilizce Toplantı Tercümanlığı Hizmeti

Lcn Tercüme Ofisi 10 yıllık deneyimi ve alanında uzman çevirmen kadrosu ile, kurumsal müşterilerine özel fiyatlarla toplantı tercümanlığı hizmeti vermektedir.

Tercüme büromuz kurumsal müşterilerine uygun ücretlendirme, hızlı kargo, acil çeviri, süresiz tercüme arşivleme gibi hizmetler sunmaktadır. Yenilikçi fikirleri, kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmet anlayışı ile sektörün öncü tercüme firmalarından biri olan Lcn Tercüme küresel ve ulusal bir çok iş ortağına da sahiptir.

İngilizce Toplantı Tercümanlığı Nedir?

İletişimin hızlanması ile uluslararası iş anlaşmaları ve buna bağlı olarak iş toplantıları, konferanslar, kokteyller, geziler, resmi açılışlar vb. etkinlikler de artmıştır. Sadece İstanbul’da her yıl binlerce event yapılmakta, yeni iş bağlantıları kurulmakta ve yine buna bağlı olarak yeni iş anlaşmaları yapılmaktadır.

Toplantıların farklı dillerde konuşan temsilciler tarafından yapılması anlaşılmayı zorlaştırmaktadır. Bir çok iş ortaklığı yanlış anlaşmalar yüzünden hüsranla sonuçlanmıştır. Yanlış anlaşılmalar firmalar açısından hem zaman hem para kaybı demektir. İş hayatındaki insanların ise buna tahammülü yoktur. Bu şekilde hayal kırıklığı yaşamak yerine firmalar artık iş toplantılarında İngilizce yeminli tercüman bulundurarak muhtemel yanlış anlaşılmaların önüne geçmektedir. toplantılar, Şantiyeler, Geziler, Resmi açılışlar, Kokteyl, İş yemekleri, Basın toplantıları v.b. alanlarda yapılan İngilizce sözlü tercüme hizmetidir.

İngilizce Resmi Belge Çeviri Hizmeti

Lcn Tercüme güvenilir ve hızlı hizmet anlayışını ilke edinmiş ve 10 yıllık tecrübe ile resmi belge İnglizce çeviri hizmeti vermektedir. Alanında uzman tercüman kadromuz 50’den fazla resmi dilde çeviri yapabilmektedir. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız ayrıca kurumsal üyelerine özel teklifler sunmaktadır.

Eğitimin önemini bilen ve öğrenci ve öğretim görevlilerimizi dikkate alan Lcn Tercüme, özel fiyatlar ve özel hizmetler ile eğitim ve öğretim üyelerini de unutmadan hizmet vermektedir.

Lcn Tercüme, noter tasdikli ve İngilizce yeminli çeviriler yaparak resmi belge tercüme hizmetinizi en kolay şekilde tamamlamanıza gayret göstermektedir. Bu bağlam hızlı kargo ve süresiz arşiv hizmetleri de tüm müşterilerimize ayrıcalık olarak sağlanmaktadır.

İngilizce Resmi Belge Çevirisi Nedir

Resmi belge İngilizce çevirisi, yabancı bir ülkenin kurumlarından yine yabancı bir dilde yazılmış evraktır. Özel sektörden devlet kurumlarına her yerde ihtiyaç duyulan ve günlük işlerin belirli bir düzen içerisinde yapılmasını sağlayan yazılı bir unsurdur.

Resmi belge İngilizce tercümesi yapabilmek için belgenin yazıldığı dili kullanan ülke hakkında da bilgili olmak gerekmektedir. Aksi halde belge tercümesi sebebiyle bir çok problem yaşanabilmektedir. Özellikle dillerden biri hakkında fikir sahibi olmayan müşteri, belgenin doğruluğu konusunda sıkıntılar yaşayabilmekte ve belgeyi vermek istediği kurum tarafından geri çevrilebilmektedir.

Lcn Tercüme bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla yaptığı tercümeleri sigortalayarak müşterilerini korumaktadır.

Noter Tasdiki Gereken Belgelerin Bazıları

1) Sabıka kaydı
2) Pasaport
3) Sözleşmeler
4) İkamet senedi
5) Sertifikalar
6) Banka dökümanları ve hesap defterleri
7) Mahkeme kararları

İngilizce Pasaport Tercüme Hizmeti

Yıllardan beri tercüme konusunda güvenebileceğiniz en doğru adreste olduğunuzu sizlere garanti edebiliriz. Yardımcı olduğumuz kategorilerimizden biri Pasaport Tercümesi olmaktadır. Bundan böyle sizlerde bu alanda destek verecek olan tek gerçek site olmaya devam edeceğimizi de belirtelim.

İngilizce Çeviri hususunda her zaman eksiksiz ve hatasız bir şekilde hizmet almak için biçilmiş bir kaftan olduğumuzu da yineleyelim. Eğer İstanbul’daysanız tercümanlık büromuza bizzat gelerek de işlerinizi kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Biz, tercümanlık sektöründe uzun senelerden beri rakiplerinin bir adım önünde yer almayı başarmış ve her biri kendi dil alanında uzman çevirmenlerle sizlere destek olduğumuzu da asla unutmayınız.

Noter Yeminli İngilizce Tercüme, kelime anlamı olarak İngilizce tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle İngilizce yeminli tercüme gerektirmektedir.

İngilizce Pasaport çevirisi alanında da bu isteklerinizi yerine getirebileceğinizi hatırlatalım. Türkiye’ nin en büyük ve hızlı servis ağı olan tercüme bürosu olarak bütün şehirlerde ki binlerce kişiye yardımcı olacağımızı da biliniz.

Her daim sorunsuz ve memnun kalacağınız, bunun haricinde en az parayı ödeyeceğiniz çevirileriniz için vazgeçemeyeceğiniz bir tercüme bürosunda  yer aldığınızı da aklınızdan çıkarmayınız. Çeviri bürosu çalışmalarında farklı bakış açısını her alanda sizlere sunan adresimize bir an önce giriş yaparak gerekli bilgileri alabileceğinizi bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

İngilizce Pasaport Çeviri 

 

İngilizce Ehliyet Çevirisi – Sürücü Belgesi Tercümesi

Türkiye’de araba kullanma ihtiyacı bulunan yabancı vatandaşlar ya da Türkiye dışında araba kullanması gereken vatandaşlarımızın ehliyetleri tercüme edilmelidir. Böylece araba kullanmaya yetkin olduklarını gittikleri ülkede gösterebileceklerdir. Bu sebeple yapılan ehliyet çevirisi ya da sürücü belgesi tercümesi hizmeti Lcn Tercüme tarafından uzman tercüman ekipleri ile yapılmaktadır.

Firmamız %100 müşteri memnuniyeti ile tüm resmi belge tercümelerinde hizmet vermektedir.

İngilizce Kimlik Belgesi Tercümesi

Bir ülkeye aidiyetinizi gösteren özel kamu kurum ve kuruluşlarında sizden istenen nüfus cüzdanı çevirisi, yurtdışında birçok kamu kurum ve kuruluşlarında pasaportunuzun çevirisini de sizden istenebilir. Tecrübeli, güvenilir ve sağlıklı bir tercüme için çevrilecek dili tam olarak bilen, o millete ait kültürü de tanıyan kişilerle çalışmak gerekmektedir.

Çeşitli nedenlerden dolayı yurtdışı işleriniz olabilir. Kimliklerinizin çevirisi gerekiyor olabilir. Kaliteli, doğru ve güvenilir kimlik çevirisi için hizmetinizde olan firmamız ve profesyonel ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutan, öncelikle müşteri memnuniyeti prensibini benimseyen firmamız, Türkiye Cumhuriyeti içerisinde devlet kurumları tarafından sizlerden talep edilen bu resmi belgeyi sizler için hazırlamaktadır. Uygun fiyat anlayışımızla kimlik tercümesi işlerinizde sizlerin yanındayız.

Nüfus cüzdanı tercümesi işlerinizi birebir yapmaktayız. İşlevsel bir çevirinin yapılabilmesi için çevirisi yapılacak dilin milletinin kültürünün, dilinin iyi bilinmesi gerekir ki sağlıklı ve anlaşılabilir bir çeviri olsun. İngilizce ye Çevrilecek belge resmi bir evrak olunca haliyle dilin iyi bilinmesi gerekmektedir. İngilizce Çeviriyi yapacak kişi belgeyi, belgenin gideceği ülkenin kültürüne göre uyumlaştırmalıdır. Çünkü İngilizce çevirinin amacı budur, yani resmi belgenin anlaşılması ve işleme koyulabilmesidir önemli olan.

Firmamız tecrübesi ile sizler için, olası sıkıntılara mahal vermeden, yaptığımız resmi belge tercümesi ile alakalı devirdiğimiz bu hizmet ile işlerinizi en hızlı şekilde tamamlamaktadır. Gittiğiniz ülkede sorun yaşamamanız için doğru adrestesiniz. Hazırladığımız Nüfus cüzdanı belgesi sayesinde işlerinizi kolaylıkla halledeceksiniz.

İngilizce Nüfus Cüzdanı Tercüme Hizmetleri

Bir devletin egemenliği altında yaşayan kişilere devletçe verilen kişisel durumlarını gösteren resmi belgeye nüfus cüzdanı denir.

Başvuru yapacağınız kamu ve özel kurumlarda o ülkenin dilinde Nüfus cüzdanı tercümesi istenebilir. Kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutan, öncelikle müşteri memnuniyeti prensibini benimseyen firmamız, O ülke içerisinde resmi kurumları tarafından sizlerden talep edilen bu resmi belgeyi sizler için hazırlamaktadır.

Uygun fiyat anlayışımızla kimlik İngilizce tercümesi işlerinizde sizlerin yanındayız. Bu durumlarda en uygun fiyatlarla Lcn Tercüme Bürosuna gelerek size en hızlı şekilde nüfus cüzdanı İngilizce tercümenizi teslim edebiliriz. Genellikle nüfus cüzdanı İngilizce çevirisi vize işlemleri için, okul için ve iş için yapılmaktadır.

Nüfus cüzdanı İngilizce tercümesi yapılırken yeminli tercüme bürosu (Lcn Yeminli tercüme Bürosu) ndan yapılmalıdır. Çünkü yapılacak nüfus cüzdanı İngilizce tercümesi vereceğiniz resmi kurum ancak bu şekilde kabul eder.

Nüfuz cüzdanı İngilizce tercümesi yeminli tercümesi onayı olduktan sonra bazı makamlar noter tasdik işlemi de istemektedir. Noter tasdik işlemini bizim anlaşmalı olduğumuz noterlerde noter tasdik işlemini notere ek bir ücret ödeyerek yapabilirsiniz.

İngilizce Hatasız Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Pek çok hukuki anlamda geçerliliği olan ve talep edilen aile cüzdanı bazen yabancı kurumlara da verilebilmektedir. Ancak kendi dilinizde olan cüzdanınız bu kurumlar için bir anlam ifade etmeyecektir. Dolayısı ile ihtiyacınız olan şey içinde yer alan bilgilerin eksiksiz, hatasız ve tam anlamı ile İngilizce tercüme edilmesidir. Firmamız, bünyesinde barındırdığı İngilizce yeminli tercümanlar ile bu ihtiyacınıza oldukça kısa sürede yanıt vermektedir. Artık vize başvuruları, pasaport alma süreci, ortak banka hesap işlemleri ve diğer birçok konuda gerekli İngilizce tercüme katkısını alabilirsiniz.

İngilizce Yeminli ve Noter Tasdikli Tercüme

Genel olarak gerek duyulan İngilizce olmak üzere, dünya genelinde konuşulan pek çok dil içinde tamamen dört dörtlük bir çeviriye imza atacağımız müjdesini vermek isteriz. Üstelik evlilik cüzdanı tercüme sürecini yeminli, bununla da yetinmeyip talep ederseniz noter onaylı şekilde yapabildiğimizi de söylemeliyiz. Bu döneme kadar yapmış olduğumuz sayısız iş ve bünyemizde bulunan müşteri portföyümüz ne denli doğru bir seçim yapmış olacağınızın da ispatı niteliğindedir. Artık her gerektiğinde yetkililere verebileceğiniz sorunsuz bir İngilizce tercümeyi elinizin altında bulundurmak istediğinizde bunu bizimle hemen başarabileceğinizi de unutmamalısınız.

İngilizce Kaşeli Çeviri Hizmetinin Tek Adresiyiz

Konsolosluklara yapacağınız bazı başvurularda yetkililerin sadece İngilizce tercüme edilmiş evlenme cüzdanı kabul edip etmediğini de öğrenmelisiniz. Tüm bu işlemlerin profesyonel olarak yapıldığını kabul etmeleri için altında kaşe bulunan evraklara önem verdiklerini de yeri gelmişken söylemeliyiz. Bilgilerinizi hiç bir şekilde üçüncü bir şahıs ile paylaşmayan, tüm süreci gizlilik prensipleri ile yerine getiren adresimiz, aynı zamanda İngilizce tercüme ücretleri noktasında da sizi mutlu etmeyi başaracaktır. Yıl boyu en uygun fiyat teklifleri ile gerek duyulan İngilizce  çeviri işlerinizi 3 kontrollü aşama ile yapmakta ve tek bir hata olmadan sizlere tam da zamanında teslim etmekteyiz.

Buna benzer daha birçok resmi belgelerinizde Lcn Tercüme olarak Noter ve Adli yeminli geniş tercüman kadromuzla 10 yılın vermiş olduğu deneyim ve tecrübeyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Resmi evrak İngilizce çevirisi, tercüme hizmeti vermekteyiz.

Tercüme edilecek belgelerinizi info@lcntercume.com adresine mail gönderebilir veya sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz.

İngilizce Yeminli Çeviri Hizmeti

Lcn Tercüme 10 yıllık deneyimi ve uzman tercüman kadrosu ile kaliteli ve hızlı bir şekilde İngilizce yeminli çeviri hizmeti vermektedir.

İngilizce Yeminli Çeviri diğer bir adıyla resmi, yasal ya da onaylı tercüme; Türkiye Noterler Birliğine bağlı herhangi bir noterde yemin ederek İngilizce  yeminli tercüman olmuş bir İngilizce tercüman tarafından İngilizce tercüme edilmiş, kaşelenmiş ve imzalanmış evrakların İngilizce çevirisine denir. Bu İngilizce tercümeler Türkiye’ de tüm resmi makamlar tarafından olmasa da bazı resmi kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. Bazı kuruluşlar ise artı olarak noter tasdikli çeviri ve apostil tasdikli çeviri istemektedir.

İngilizce Diploma yeminli çevirisi, İngilizce transkript yeminli çevirisi, İngilizce sağlık raporu çevirisi, İngilizce pasaport çevirisi, İngilizce vekaletname çevirisi, İngilizce ihale belgeleri  vb. resmi belgeler için yeminli çeviri hizmeti sunmaktayız.

İngilizce Yeminli Çeviri Formatı Nasıl Olmalıdır?

İngilizce Yeminli tercüme yapılan belgenin, İngilizce yeminli tercümanın mühür ve imzasını taşıması zorunludur.
İngilizce Yeminli çevirisi yapılan evrakta bulunan imza ve mühürde: İngilizce Yeminli tercümanın adı ve soyadı, İngilizce tercümenin kaynak dilden hedef dile gerçek ve doğru bir şekilde aslına uygun olarak yapıldığına dair beyan, yer, tarih, adres ve telefon numarası olmalıdır.

Hangi Durumlarda İngilizce Yeminli Çeviriye İhtiyaç Vardır?

Eğer bir belge yabancı dilde yazılmış, hazırlanmış ve kaymakamlık, valilik, üniversite, mahkeme yada noter gibi resmi bir makama sunulacak ise asıl metinden yeminli İngilizce tercüman tarafından İngilizce yeminli tercüme edilmesi gerekmektedir. Bu durumda da İngilizce yeminli tercümana ihtiyaç vardır.

Diğer bir taraftan İngilizce yeminli tercüme, İngilizce tercümesi yapılan bilginin doğruluğunun garantisi olarak da kullanılmaktadır. Çünkü İngilizce yeminli tercümede İngilizce yeminli tercüman kaşe ve imzası ile İngilizce çevirinin sorumluluğunu almaktadır.

İngilizce Yeminli tercüman genellikle ne tür belgeleri tercüme eder?

Birçok kuruluş kendisine sunulan yabancı dildeki evraklar için İngilizce yeminli tercüme istemektedir. Örneğin, yabancı bir üniversitenin eğitim bakanlığından almış olduğunuz üniversite diplomasının denkliği onaylanması geçerliliği için İngilizce yeminli tercüme gerekmektedir. Eğitim hayatınızı yurt dışında bir üniversitede devam ettirecekseniz üniversite sizde ders notları ve saatlerini gösteren transkriptin İngilizce yeminli tercümesini isteyebilir. Yurt dışında evlenmek istediğinizde doğum belgenizin, evlenme, ehliyet belgenizin İngilizce yeminli tercümesi istenebilir. Bunların yanında iş dünyasında birçok durumlarda İngilizce yeminli tercüme gerekmektedir. Örneğin şirketin yurt dışı ticari ilişkilerinde, ticari sicil gazetesi, oda kayıt belgesi, ortaklık yapısı ortaklık belgesi, devlete vergi borcu yoktur yazısı, şirket kuruluş belgesi gibi evrakların İngilizce yeminli tercümelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Lcn Çeviri Ofisi Noter Tasdikli Tercüme

Firmamız 52 resmi dilde, alanında uzman tercüman kadrosu ile kaliteli ve güvenilir noter tasdikli tercüme hizmeti vermektedir.

Lcn Tercüme on yıllık çalışma hayatında yüzlerce uluslararası ve ulusal ünlü marka ile iş ortaklığı yapmış, binlerce müşteriye başarılı bir şekilde noter tasdikli İngilizce çeviri hizmeti vermiş, sektörün lider tercüme firmalarından biridir. Firmamız kurumsal müşterilerine ve eğitim-öğretim üyelerine ucuz İngilizce tercüme, acil İngilizce çeviri, hızlı teslimat, sigortalı İngilizce tercüme gibi avantajlarla noter onaylı İngilizce tercüme hizmeti vermektedir. Güvenilirliğimizi, kalitemizi ve hızımızı, sahip olduğumuz tecrübelere ve alnında uzman çevirmen kadromuza borçluyuz.

İngilizce Noter Tasdikli Çeviri Nedir?

Resmi makamlara sunulmak üzere belgelerinizi, resmi işlem hükmü taşıyan bütün evraklarınızı alanında yemin zaptı bulunan uzman İngilizce mütercim tercümanların İngilizce tercüme edilip, noter tarafından onaylanmasına noter tasdikli tercüme adı verilir.

Noter tasdikli tercümeler, İngilizce yeminli tercümanlar tarafından İngilizce tercüme edilmiş belgelerin noterler tarafından onaylanmasıdır. Bu sayede İngilizce tercüme edilmiş belge de, içerik de ya da sözlü beyanlarda yanlışlık yapılmadığı kanıtlanmış olur. Noter tasdikli İngilizce tercümeler hem İngilizce tercüme yaptıran tarafın hem de İngilizce tercüme edilmiş belgelere ihtiyaç duyan tarafın güvenliğini sağlamaktadır.

Noter tasdikli İngilizce tercüme hizmeti ile noter hizmeti oldukça sık karıştırılmaktadır. Noter tercümesi, noterin sözlerinin ya da belgelerinin müşteriye İngilizce tercüme edilmesi anlamına gelmektedir. Noter çevirisi hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İngilizce Noter Onaylı Çeviri Hizmetleri

Lcn Tercüme Ofisi, Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, evlat edinme, uyruk değiştirme gibi işlemleriniz için noter onaylı çeviri hizmeti vermektedir. Noter için gerekli tüm evraklar tarafımızdan hazırlanır. Hazırlanan evraklarınızı ofislerimizden alabilir yada kargo ile tarafınıza gönderebilmekteyiz. Noter tasdiki ve çeviri işlemi birbirlerinden farklı işlem olduğu için, fiyatları farklıdır.. Tüm şahsi ve kurumsal işlemleriniz gizlilik ilkesi çerçevesinde yapılmaktadır. Tüm belge ve bilgilerinizin korunmasından sonsuz güven vermekteyiz. İngilizce Çeviri yapacak olan tercümanın belgenin anlam bütünlüğüne uygun bir İngilizce çeviri yapması gerekmektedir.

İngilizce Noter Tasdikli Tercüme İşlemleri

Noter onaylı İngilizce tercüme yapan İngilizce yeminli tercümanın yemin zaptı bulunan noter tarafından onaylanması gerekir. Hazırlanan belgeler 2 şer nüsha hazırlanır ve notere götürülür. Noter onayı yaptırılır. Noter onayı yapıldıktan sonra bir nüsha onayı yaptıran kişiye verir. Çeviri büroları aynı zamanda tercüme bürosu olarak da anılmaktadır.

Apostil Tasdiki Nedir?

1961 yılında ülkeler arasında akdedilen Lahey Anlaşması (Konvansiyonu) ile sözleşmenin üye devletleri için yabancı resmi belgelerin yasallaştırma şartlarını kaldırmıştır. Sözleşme, bir ülkede düzenlenen ve farklı bir ülkede kullanmak üzere resmi belgelere konulan özel bir kaşe ile konsolosluk onayı yerine apostil konulmasını yeterli kıldı. 

Tasdik İçin İstenilen Belgeler

 • Tasdik edilecek resmi belge.
 • Belgeyi getiren kişinin, üzerinde T.C. Kimlik Numarası yer alan kimliği.
 • Belgeyi getiren kişi yabancı uyruklu ise pasaportu veya ikamet tezkeresi.
 • Şirketler veya vize firmaları tarafından, farklı kişilere ait belgeler getirilmesi halinde, şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş ve kişilerin isimlerinin yer aldığı liste.

Apostil veya Tasdik Şerhi Nerede ve Nasıl Yapılır?

Tasdik işlemleri Resmi belge tercüme işlemi bittikten sonra, Valilik Hukuk Büroları veya İlçe Kaymakamlıkları tarafından yapılmaktadır.
Apostil yapılacak olan belgede ıslak resmi mühür ve imza olunması zorunludur (e-imza, hazır kaşe imza, apostil yetkilisinin yerine atılan imza kabul edilmez).
Savcılık belgelerinin apostili Cumhuriyet Başsavcılıklarında yapılır.
Lahey Anlaşması üye olmayan ülkelerin belgeleri Valilik Hukuk Büroları tarafından yapılır.
Bir evrak birkaç dakika içinde tasdik edilmektedir. Apostil ile belgenin tasdik işlemi ücretsizdir.

Apostil Hangi Belgelere Yapılır?

Apostil tasdiki yapılan evraklardan bazıları

 • İdari belgeler,
 • Noter senetleri,
 • Eğitim belgeleri : okul, lise üniversite diplomaları vs.
 • Medeni durumu gösteren belgeler: doğum belgeleri, evlilik cüzdanları, evlenme ehliyeti vs.
 • Vekaletnameler, muvafakatnameler,
 • Sivil, aile ve ceza davalarının belgeleri ve mahkeme kararları,
 • Devlet kurumu tarafından verilen kuruluş belgeleri, ana sözleşmeler, patent ve diğer belgeler.,
 • Kişilerce özel sıfatla imzalanmış belgeler üzerine konulmuş olup belgenin kaydının veya belirli bir tarihte mevcut olduğunun ve imzaların doğruluğunun resmi makam ve noterlerce tasdiki gibi resmi beyanlar
 • Resmi devlet mercileri tarafından verilen her türlü belgeye apostil hemen konulabilir.
 • Sağlık raporları: yetkili Sağlık Müdürlükleri tarafından onaylandıktan sonra Apostil kaşesi ile tasdik edilir.
 • Ticari evraklar: ilgili Sanayi ve Ticaret odası tarafından onaylandıktan sonra Apostil ile tasdik olunur.
 • Yüksek veya Akademik eğitim kurumları tarafından verilen diplomalar: üniversite kurumunun Merkez Yönetici Makamı tarafından onaylandıktan sonra Apostil ile tasdik olunur.
 • Resmi olmayan evrakların doğruluğu Türk Noterleri tarafından tasdik edilir ve devamında apostil konulur.
 • Şirket veya gerçek kişi tarafından düzenlenen belgede bulunan her bir imzanın noter tasdiki gerektirdiği için belgenin noter tasdiki yapıldıktan sonra apostil konulur.
 • Diplomasi ve konsolosluk evrakları, banka belgeleri, ticari yazışmalar, ticari veya gümrük işlemlere ilişkisi olan belgelere (sınır dışı malların sevkine ilişkin vekaletnameler ve irsaliyeler, mal veya hizmet tedarik sözleşmeleri, sözleşme kapsamında iş bitirme ve hakkediş belgeleri vs.) apostil konulmaz. Genel olarak, konsolosluk onayı alınır.

Apostilin Geçerlilik Süresi

Apostillerde geçerlilik süresi yoktur. Fakat apostil’in yapıldığı belgenin bir geçerlilik süresi vardır. Örneğin: Vekalet belgesine apostil yaptırdıysanız, velaketin süresi geçtiğinde buna bağlı olarak apostil de otomatik olarak geçersiz olur.  Bir başka örnek ise; nüfüs kayıt örnekleri 6 ay geçerlidir. Dolayısı ile apostil tasdiki yaptırdığınız evrakın geçerliliği süre bu kadardır.

Apostil Hizmeti Verdiğimiz Diller

 • İngilizce Türkçe Apostil Tasdik Şerhi Çevirisi

Lcn Tercüme İngilizce Redaksiyon Hizmeti

Lcn Tercüme eşsiz özellikleri ile 10 yıllık deneyime sahip, kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde İngilizce redaksiyon hizmeti veren bir çeviri firmasıdır.

Sahip olduğumuz deneyimin yanında alanında uzman tercüman kadrosu ve %100 müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir şekilde hizmet vermekteyiz

İngilizce Redaksiyon Nedir?

İngilizce Redaksiyon sözlük anlamı olarak; yazılmış bir metnin gereken düzenlemelerini yaparak yayıma hazır hale getirmektir. Yabancı bir dili anlamak zordur bundan dolayı da redaksiyona ihtiyaç duyulmaktadır. Yabancı dilden tercüme edilmiş bir metni anlayacağınız hale getirip düzenlemek  ve okuduğunuzda kafanızda oluşabilecek soru işaretlerini en düşük seviyeye indirmek için Lcn Tercüme’den yardım alabilirsiniz.

Profesyonel İngilizce Redaksiyon İşleri  Nasıl Yapılmaktadır?

Birebir yapılan İngilizce tercümeler bazen karşımıza eksik bir bulmacanın parçalarıymış gibi gelebilir. Biz Redaksiyon ekibi olarak bu karmaşık kelimeleri anlayacağınız hale getiriyoruz. Yapılan İngilizce çevirileri aslına uygun olarak düzenleyip daha kolay anlaşılmasını sağlıyoruz. Özellikle yurt dışı firmalarla etkin şekilde çalışan ihracat ve ithalat şirketlerinin imzalayacakları sözleşmelerin noter yeminli, işinde uzman İngilizce tercüman ve editör kadromuzla çevirisini yapıp hizmetinize sunuyoruz. Redaksiyon hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda tercüme büromuzla irtibata geçebilir bu konuda bizden yardım ve destek alabilirsiniz.

Lcn Tercüme İngilizce Yerelleştirme Hizmetleri

Firmamız 50’den farklı resmi dilde, alanında uzman kadrosu ile, ulusal ve uluslararası büyük markalara yerelleştirme hizmeti sunmaktadır.

Lcn Tercüme sahip olduğu tecrübeler ile lokalizasyon hizmetlerini güvenli, kaliteli ve hızlı bir şekilde verebilmektedir. Profesyonel çevirmen kadromuz, projeye göre tekil ya da ekip halinde çalışabilmektedir. 

İngilizce Yerelleştirme Nedir?

İngilizce Yerelleştirme (Lokalizasyon) bir bölgenin dil, kültür, dil bilgisi gibi özelliklerini göze alarak bunları uyarlama işlemine yerelleştirme (lokalizasyon) denir. Genelde dijital ürünlerde kullanılan lokalizasyon tercümesi, yazılım sektöründe oldukça sık ihtiyaç duyulan bir çeviri hizmetidir.

İngilizce Yerelleştirme İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Vermek istenilen mesajın açık ve net olarak okuyuculara ifade edilmesi gerekiyor.
  • Karşı kültürün dil, kültür, dil bilgisi ve yerel farklılıkları göz önünde bulundurarak uyarlanması gerekiyor.
  • Okuyucu tarafından kültürün yabancı hissedilmemesi gerekiyor. Bu yüzden o kültürün özelliklerini bilen kişi tarafından yaptırmanız gerekiyor.
  Mobil Uygulama Yerelleştirme – Yazılım Yerelleştirme-Web site Yerelleştirme (Lokalizasyon)
  Web site internet üzerinden firma bilgilerinizin olduğu bir iletişim panosudur. Çağımızın son zamanlarda teknolojin gelişmesinden dolayı çoğu firmasın bir web sitesi vardır. Sadece web sitenizin bulunmuş olduğu ülkenin kültürü haricinde diğer ülkelere de firmanızı duyurmak için ve hem kullanıcı sayısını artırmak hem de iş sayısını yükseltmek için bazı girişimler yapılmaktadır. Bu girişimi yaparken öncelikle sık sık karşımıza çıkan Web Sitesi yerelleştirme, Mobil Uygulama Yerelleştirme ve Yazılım Yerelleştirme gibi alanlarda destek almanız gerekiyor. Web sitesi yerelleştirme içeriğinin belirli bir hedef kitlenin kültürel, dilsel, teknik gereklilikleri ile birlikte ilgili yasal gerekliliklerinin ve planlanan iletişim amaçlarının yerine getirilmesini sağlamak için uyarlanmasıdır. Sadece web sitenizin yerelleştirilmesiyle işlem bitmemiş olacaktır. Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler çok fazla kullandığı için mobil uygulama yerelleştirme de gerekecektir. Mobil Uygulama Yerelleştirme ile iş portföyünüz daha fazla artacaktır. Bundan dolayı web site yerelleştirme işlemlerini Lcn Tercüme’den destek alırken Mobil Uygulama Yerelleştirme ve Yazılım Yerelleştirme içinde ayrıca bir destek almanız gerektiğini belirtmek isteriz.

İngilizce Yerelleştirme Hizmetlerimiz

Website Yerelleştirme – Birden fazla ülkeye ya da farklı diller kullanan insanlara hitap eden web sitelerinin farklı dillerde versiyonlarının da bulunması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda Lcn Tercüme Yerelleştirme çevirisi yaparak web sitelerin istedikleri dilden insanlara hitap edebilmelerini sağlamaktadır. Lcn Tercüme İngilizce dilinde  tercüme hizmeti vermektedir.

Mobil Uygulama Yerelleştirme – Mobil uygulamalar kürsel olarak kullanılan yazılımlardır ve birden fazla dile ihtiyaçları olmaktadır. Uygulama üreticilerinin ihtiyaç duyduğu mobil uygulama lokalizasyon İngilizce tercümesi hizmetleri için Lcn Tercüme sahip olduğu tecrübe ve altyapı ile doğru tercih olacaktır.

Yazılım Yerelleştirme – Yazılımlar genelde tek bir dilde yazılmazlar. Bir yazılımın herkes tarafından kullanılabilir olması gerekmektedir. Çünkü teknolojik cihazların doğru çalışmasını sağlayan şeyler yazılımlardır. Teknolojik cihazlar ise tek bir bölge ya da dil kullanan insanlar için yapılmazlar. Yazılım firmalarının ihtiyaç duyduğu yazılım yerelleştirme hizmetini Lcn Tercüme başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

İngilizce Tercüman Refakat Hizmeti

Lcn Tercüme Bürosu Uluslararası tüm ticari aktiviteleriniz için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce tercümanlık, danışmanlık ve refakat hizmetlerinde sizlere çözümler sunuyor.

Deneyimli ve uzman İngilizce tercüman kadromuzla, %100 müşteri memnuniyeti odaklı olarak, yurt dışından gelen konuklarınıza refakat hizmeti ya da yurt dışı seyahatlerinizde sizlere tam zamanlı refakat hizmeti sağlıyoruz.

İngilizce Deşifre Tercüme Hizmetleri

Lcn Tercüme 10 yıllık deneyimi ve yüzlerce kurumsal firma ile yapmış olduğu iş ortaklıklarının referansları ile İngilizce deşifre tercüme hizmeti vermektedir.

İngilizce Deşifre Tercüme Nedir?

Deşifre çeviri en basit anlatımı ile sözlerin yazıya dökülmesi ya da metne dönüştürülmesidir. Bir toplantıda, kongrede, seminerde ya da açıklama yapılan herhangi bir ortamda konuşmacıların sözlerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasını kapsamaktadır. Bunun yanında çeşitli kayıt ortamlarına alınmış konuşmalar da deşifre hizmeti ile metne dönüştürülebilir. Örneğin bir youtube videosu, ya da cd içindeki ses kaydının kağıda aktarılması deşifre tercüme hizmeti kapsamına girmektedir.

İngilizce Deşifre Çeviri Hizmetleri

Bu görev için yılların tecrübesi ile oluşturduğumuz uzman ekibimizle tüm tercüme işlerinizi titizlikle yapmayı hedeflemekteyiz. Simültane ve ardıl olarak sınıflandırılan İngilizce sözlü tercümeleriniz, diksiyonu düzgün konusuna hâkim profesyonel tercümanlar tarafından siz değerli müşterilerimizin kongre, seminer gibi yüksek sayıda katılımcıya hitap eden toplantılarda titizlikle icra edilmektedir.

Özel bir tercüme konusu olan İngilizce Deşifre Tercüme konusu mahremiyet barındırabilen içerikten ötürü hassas çözümlenmesi gereken bir konudur. Kaseti video, DVD, VCD, CD vb. formattaki ses ve görüntü kayıtları, konusunda uzman ekibimiz vasıtası ile deşifre edilip, gerekirse deşifre tercüme yapılarak tarafınıza yazılı olarak sunulmaktadır. Bu işlemler, teknik donanıma sahip özel stüdyolarda yürütülür ve tercümanlık bürosu olarak güvencemiz altındadır.

İngilizce Turizm Çeviri Hizmetleri

Lcn Tercüme sahip olduğu uzman kadrosu ile turizm sektöründe bir çok firmaya ve gerçek kişilere İngilizce yazılı ve İngilizce sözlü turizm tercüme hizmeti vermektedir.

Sektörün lider tercüme bürolarından biri olan Lcn Tercüme ofisi öncü özellikleri ile Türkiye’de tercüme sektörünün çizgisini belirlemektedir.  

İngilizce Turizm Çeviri Hizmetleri Nelerdir?

Turizm sektöründe tahmin edileceği gibi oldukça yoğun bir şekilde İngilizce tercüman ve İngilizce çeviri ihtiyacı bulunmaktadır. Yurt dışına yapılan seyahatlerde bu ihtiyaç doğabileceği gibi ülkemize gelen yabancılarla iletişimde de İngilizce tercüman ihtiyacı olmaktadır. Oteller, tur firmaları, seyahat acenteleri, organizatörler ve bunun gibi turizm sektörünü yakından ilgilendiren iş sahaları Turistik İngilizce tercüme hizmeti almak durumundadır. Örneğin Firmalar müşterileriyle olan sözlü iletişimde İngilizce çevirmene ihtiyaç duyabilmektedir. Ya da yabancı bir ülkeye yapılacak gezi için resmi makamlarla yapılan yazılı başvurularda bir İngilizce tercüman olmadan başarılı olmak bir hayli zordur. Turizm her anlamda İngilizce tercüme sektörü ile paralellikler gösterir. Mevsimlerin iki sektördeki etkileri dahi birbirlerine benzerlik göstermektedir.

Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Turizm sektörü oldukça büyük ve zorlu bir sektördür. En ufak sorunda sektördeki firmalar kötü geri bildirimler almaktadırlar. Bu durum turizm sektörünü mümkün olduğunca mükemmele yakın hizmet vermeye yönlendirir. İngilizce Tercüme hizmeti alırken de durum böyledir. Bir otel, tur şirketi ya da seyahat acentesi İngilizce tercüman ihtiyacını uzman olamayan bir İngilizce tercümanla karşılamaya çalışırsa çok büyük ihtimalle çalışma esnasında ya da sonrasında problemlerle karşılaşacaktır.

Turistik çeviri hizmeti almadan önce mutlak suretle İngilizce tercümanın çalıştığı firmanın referans şirketlerini ve kimlerle çalıştıklarını inceleyiniz. Böylece firmanın İngilizce tercüman kalitesi hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca firmanın verdiği hizmetleri, dokümanlarda ya da İngilizce sözlü çeviri hizmetinde, hız, kalite ve güvenilirlik şeklinde incelemeli ve buna göre değerlendirmelisiniz. Mümkünse daha önce firma ya da İngilizce tercüman ile çalışmış insanlara ulaşmanız sizin açınızdan çok daha faydalı olacaktır.

Lcn Tercüme İngilizce Tapu Tercümanlığı

Firmamız alanında uzman çevirmen kadrosu ile kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde tapu İngilizce tercümanlığı hizmeti vermektedir.

Tapu İngilizce çevirmenliği tercüme ofislerinin sıkça ihtiyaç duyulduğu bir hizmet türüdür. Lcn Tercüme de 10 yıllık çalışma hayatında bir çok kez tapu İngilizce çevirmenliği hizmeti vermiştir. Bu bağlamda sektörün önce firmalarından olan Lcn Tercüme tapu İngilizce tercümanlığı konusunda oldukça deneyimlidir.

Anlaşmalı olduğumuz noterler sayesinde hızlı bir şekilde tasdikli İngilizce çeviri işlemlerini halledebildiğimiz gibi İngilizce yeminli tercümanlarımız da güvenilir bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin tamamlanmasını sağlamaktadırlar.

Tapuda İngilizce Tercüman Nedir?

Satış günü satıcı, alıcı ve tercüman tapu dairesinde bir araya gelir. Tapu memurunun soracağı soruları iyice anlayarak yabancı kişiye İngilizce tercüme eder. Satış işlemine konu olan gayrimenkuller genelde yüksek meblağlı olduğundan İngilizce tercümanın tapudaki devir sırasında hiçbir şeyi atlamadan, büyük bir titizlikle İngilizce tercüme etmesi gerekir. Örneğin satış meblağının alıcı tarafından ödendiği, alıcının gayrimenkulü tapudaki bedelden aldığı gibi hususlara İngilizce tercüman tarafından netlik kazandırılmalıdır. Tapuda görev alacak İngilizce tercüman kesinlikle tarafsız olmalı ve görevini titizlikle yerine getirmelidir. Aksi taktirde geri dönülmesi imkansız bir durumun yaşanmasına sebep olabilir.

Tapu İngilizce Tercümesi Fiyatı Nedir?

Tapuda İngilizce tercümanlık yapacak İngilizce tercümanın fiyatı İnglizce tercümanı tedarik eden tercüme bürosu tarafından belirlenir. Federasyon üyesi tercüme bürosu federasyonun belirlediği tarifeye göre tapu dairesinin uzaklığını da hesaba katarak tercüme hizmetinin fiyatını belirler. Daha detaylı bilgi almak için 08505328747 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Noter İngilizce Tercümanlığı

Lcn tercüme olarak 52 dilde Türkiye’nin tüm noterlerinde alanında uzman profesyonel İngilizce tercümanlarımızla sözlü ve yazılı olarak İngilizce tercüme hizmeti vermekteyiz.

Firmamız on yıllık tercüme geçmişi ve deneyimine sahiptir. Sahip olduğumuz tecrübe ile geliştirdiğimiz özel hizmet avantajları Lcn Tercüme Ofisi’ni sektörün lider çeviri ajanslarından biri haline getirmiştir. Ofisimiz, bir çok uluslararası kalite sertifikasına sahiptir. Ayrıca müşterilerimizin tercümeler nedeniyle görebilecekleri muhtemel zararlara karşı verdiğimiz her hizmeti sigortalamaktayız. Bu anlamda Lcn Tercüme Bürosu, sektörün en güvenilir tercüme ofislerinden biridir.

Noter İngilizce Tercümanlığı Nedir?

Türkiye cumhuriyeti hudutları dahilinde noterlerde işlem yaptırmak isteyen Türk ve yabancı ülke vatandaşları okuma yazma bilmiyorlarsa (T.C. vatandaşı olsalar dahi) veya işitme yada konuşma engelli ise işlem yaptırabilmeleri için İngilizce yeminli tercümana ihtiyaç vardır.

İşlem yaptırmak isteyen kişinin ana dili şart olmasa da konuşabildiği anlaşabildiği dili bilen İngilizce yeminli tercüman ile işitme yaptırması mecburidir. Yada kişi işitme yada konuşma engelliyse işaret dili tercümanına yada görme engelli tercümanına ihtiyaç vardır. Bu resmi mevzuat kanun yabancı kişilerin Türkiye’deki haklarını korumaya yöneliktir. Bu işlem sayesinde devlet yabancıların Türkiye’de aldatılmasının dolandırılmasının önüne geçmektedir. Noter tercümanlığı, noter tasdikli tercüme hizmetinden farklıdır. İhtiyacınız noter tasdikli tercüme ise ilgili içeriği inceleyebilirsiniz.

Lcn Tercüme’ye Nasıl Güvenebilirim?

Firmamız 10 yıllık geçmişinde tertemiz bir sicile sahiptir. Alanında uzman olan tercümanlarımız ve yeminli tercümanlarımız sizlere ihtiyaç duyduğunuz hizmeti vermek için çalışmaktadırlar.

Lcn Tercüme Ofisi, sahip olduğu, alanında uzman yeminli tercümanlar ile noter çevirisi konusunda kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmet vermektedir. Firmamız sayesinde müşterilerimiz, güvenilirlik konusunda endişe etmeden işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasının keyfine varmaktadır.

Firmamız bir çok Noter ile yakın ilişkiler içerisindedir. Buna göre işlemleriniz noterlerde hızlı bir şekilde yapılmasını da sağlamaktayız.

İngilizce Yeminli Çeviri Hizmeti

Lcn Tercüme 10 yıllık deneyimi ve uzman İngilizce tercüman kadrosu ile kaliteli ve hızlı bir şekilde yeminli çeviri hizmeti vermektedir.

İngilizce Yeminli Çeviri diğer bir adıyla resmi, yasal ya da onaylı İngilizce tercüme; Türkiye Noterler Birliğine bağlı herhangi bir noterde yemin ederek İngilizce yeminli tercüman olmuş bir İngilizce tercüman tarafından İngilizce tercüme edilmiş, kaşelenmiş ve imzalanmış evrakların İngilizce çevirisine denir. Bu İngilizce tercümeler Türkiye’ de tüm resmi makamlar tarafından olmasa da bazı resmi kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. Bazı kuruluşlar ise artı olarak noter tasdikli çeviri ve apostil tasdikli çeviri istemektedir.

Diploma İngilizce yeminli çevirisi, transkript İngilizce yeminli çevirisi, sağlık raporu İngilizce çevirisi, pasaport İngilizce çevirisi, vekaletname İngilizce çevirisi, ihale belgeleri  vb. resmi belgeler için İngilizce yeminli çeviri hizmeti sunmaktayız.

İngilizce Yeminli Çeviri Formatı Nasıl Olmalıdır?

İngilizce Yeminli tercüme yapılan belgenin, yeminli tercümanın mühür ve imzasını taşıması zorunludur.
İngilizce Yeminli çevirisi yapılan evrakta bulunan imza ve mühürde: İngilizce Yeminli tercümanın adı ve soyadı, İngilizce yeminli tercümenin kaynak dilden hedef dile gerçek ve doğru bir şekilde aslına uygun olarak yapıldığına dair beyan, yer, tarih, adres ve telefon numarası olmalıdır.

Hangi Durumlarda İngilizce Yeminli Çeviriye İhtiyaç Vardır?

Eğer bir belge yabancı dilde yazılmış, hazırlanmış ve kaymakamlık, valilik, üniversite, mahkeme yada noter gibi resmi bir makama sunulacak ise asıl metinden İngilizce yeminli tercüman tarafından İngilizce yeminli tercüme edilmesi gerekmektedir. Bu durumda da İngilizce yeminli tercümana ihtiyaç vardır.

Diğer bir taraftan İngilizce yeminli tercüme, İngilizce tercümesi yapılan bilginin doğruluğunun garantisi olarak da kullanılmaktadır. Çünkü İngilizce yeminli tercümede İngilizce yeminli tercüman kaşe ve imzası ile İngilizce çevirinin sorumluluğunu almaktadır.

İngilizce Yeminli tercüman genellikle ne tür belgeleri tercüme eder?

Birçok kuruluş kendisine sunulan yabancı dildeki evraklar için İngilizce yeminli tercüme istemektedir. Örneğin, yabancı bir üniversitenin eğitim bakanlığından almış olduğunuz üniversite diplomasının denkliği onaylanması geçerliliği için İngilizce yeminli tercüme gerekmektedir. Eğitim hayatınızı yurt dışında bir üniversitede devam ettirecekseniz üniversite sizde ders notları ve saatlerini gösteren transkriptin İngilizce yeminli tercümesini isteyebilir. Yurt dışında evlenmek istediğinizde doğum belgenizin, evlenme, ehliyet belgenizin İngilizce yeminli tercümesi istenebilir. Bunların yanında iş dünyasında birçok durumlarda İngilizce yeminli tercüme gerekmektedir. Örneğin şirketin yurt dışı ticari ilişkilerinde, ticari sicil gazetesi, oda kayıt belgesi, ortaklık yapısı ortaklık belgesi, devlete vergi borcu yoktur yazısı, şirket kuruluş belgesi gibi evrakların İngilizce yeminli tercümelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

 E-Mail İngilizce Tercüme Hizmetleri

Lcn Tercüme ofisi uzman kadrosu, kaliteli, güvenilir, hızlı hizmet anlayışı ile e-mail İngilizce tercüme hizmetleri vermektedir.

Kurumsal müşterilerine, öğrencilere ve öğretim görevlilerine uygun fiyatlı İngilizce tercüme avantajı saylayan tercüme büromuz, hızlı kargo, acil İngilizce tercüme, süresiz İngilizce tercüme arşivleme gibi eşsiz özelliklerle donatılmış, kaliteli bir hizmet verme anlayışındadır. 10 yıllık deneyimin getirdiği bilgi ve bilinçle hareket eden, kaliteli hizmet prensibiyle çalışan ve %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen Lcn Tercüme, e-posta çevirisi hizmeti ile de fark yaratıyor.

E-Posta İngilizce Tercümesi

Şirketler her türlü yurt dışı görüşmelerini hızlı, etkili ve resmi bir haberleşme yöntemi haline gelen ‘e-mail’ (elektronik mektup) aracılığıyla yürütmektedir. Günümüzde bir çok firma ve resmi yazışmalar uluslararası çapta yapılmaktadır. Bu nedenle e-posta yazışmaların da yabancı dilde yapılması gerekmektedir. Ancak farklı dillerde iletişim kuran insanlar sözlü olarak bile yanlış anlamalar yaşayabiliyorken yazılı iletişimde durum daha vahim olabilmektedir. Bu nedenle bir çok gerçek ve tüzel kişi e-mail İngilizce çeviri hizmeti almaktadır. E-posta içeriklerini İngilizce tercüme ederek  müşterisine sunan hizmet sayesinde uluslararası iletişim daha güvenli ve sağlıklı olmaktadır.

Altyazı (Subtitle) İngilizce Tercüme Hizmetleri

Lcn Tercüme altyazı çevirisi konusunda 10 yıllık deneyim ve alanında uzman tercüman kadrosu ile hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.

Önemli hizmetlerimizden biri altyazı İngilizce çeviri işlemleridir. Altyazı İngilizce tercümesi işleminde en önemli iki husus doğru ve uyumlu İngilizce tercüme olması ve altyazının senkronize şekilde ilerlemesidir. Çeşitli konulardaki video klipleri, belgeseller, uzun metrajlı filmler, sanatsal ve kültürel alanlarda tam senkronize halde doğru bir şekilde altyazı İngilizce çeviri hizmeti vermekteyiz.

Altyazı İngilizce Çevirisi Nedir?

Dublaj yapılmamış ya da yapılması pek beklenmeyen önemli videolar, filmler ya da diziler için altyazı İngilizce tercümesi yapılacak işiniz güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır. Konuşmaların ekran karelerinde az kalışı ve vurgulanması gereken anlamın aynen verilmesi durumu, altyazı İngilizce tercümelerinin kolay olmadığını en iyi bir şekilde özetler. Buna karşın İngilizce tercüme bürosu deneyimli İngilizce çevirmenlerimiz senkronize uyumunu ve verilmek istenen mesajları, cümle içeriklerini olduğu gibi dizi formatına paralel şekilde İngilizce tercüme etmektedir.

Duyma ve görme eylemlerinin uyumlu biçimde sergilendiği altyazı çevirilerini çeşitli yabancı dillerde yapmaktayız. Altyazı tercümesi(Subtitle) metin çevirisi ya da eş zamanlı tercüme gereksinimleriniz için 7/24 saat sitemizdeki çeviri bürosu iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Doğru, hızlı ve güvenli çeviri hizmetleri için doğru adrestesiniz.

Altyazı İngilizce tercümesi, dijital çeviri öğelerinden biridir. Dijital tercüme hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Dizi Film İngilizce Tercümesi

Yerli ve yabancı diziler ülkemizde büyük bir keyifle takip edilmektedir. Dizileri takip edildikçe heyecan da o oranda artar. Ancak bazı yabancı diziler dilimize tercüme edilmemiştir. Bunun en önemli sebebi yerli ulusal kanallar tarafından satın alınmamasıdır. Bu nedenle dizi tercüme sektörü doğmuştur.

Bu sektörün diğerlerinden en önemli farkı kitle olarak milyonlara hitap etmesidir. Zira yapılacak İngilizce tercümeler en beğenilen dizilere uygulanacağından birçok insan İngilizce çevirilerden takip edecektir. Bu nedenle dizi film İngilizce tercümesi faaliyetleri son derece dikkatle yapılması gereken bir iştir.

Dizi film İngilizce tercümesi bireysel olarak serbest İngilizce çevirmenler tarafından yapılabildiği gibi kurumsal firma çatısı altındaki uzman İngilizce tercümanlar tarafından da yapılabilmektedir. Çeviri bürolarının dizi departmanında bu işlemler gayet başarılı şekilde yürütülmektedir. Dizi İngilizce tercümesi ise gayet zor geçen bir süreçtir. Yoğun zihni emek gerektiren bu işlemde her bölüm için bir deşifraj halledilir. Bu metin çıktığından olası sorunlar gerekli kontrollerden sonra düzeltilir. Böylece hatasız şekilde bölüm İngilizce tercümeleri yapılmış olur.

Ayrıca senkronize olmasına da önem verildiğinden zaman ve emek gerektiren bir iştir. Diğer bir İngilizce tercümanlık faaliyeti de dizi yerelleştirmedir. Yabancı bir kültürel tema başka bir ülkenin kültürel doku kanallarına uyarlanır. Bu konu oldukça zor olmakla birlikte ülkemizde başarıyla uygulanmış örnekleri vardır.

Boşanma Belgesi İngilizce Tercümesi Nedir

Farklı ülkelerin vatandaşlarının bir araya gelerek yaptıkları evlilikler bitme aşamasına geldiğinde, mahkemeye boşanma amaçlı başvurulur. Boşanma kararı çıktıktan ve kesinleştikten sonra boşanmaya ait resmi belgeler taraflarca mahkemeden alınır. Her ülke boşanma kararını kendi dilinde yazar. Boşanan çift kendi ülkelerinin resmi makamlarına belgenin İngilizce yeminli tercüme yapılmış halini teslim etmek zorundadırlar. Örneğin bir İngiliz vatandaşın bir Türk vatandaşıyla, Türkiye’de boşanması durumunda İngiliz vatandaşın belgeleri İngilizce yeminli tercüman tarafından İngilizce ye çevrilerek ilgili makamlara iletilmesi gerekmektedir.

Belge İngilizce Tercümeleri Hakkında

Sadece boşanma belgeleri değil tüm hukuki belgelerin İngilizce tercümesinde yeminli tercümanlık istenir. Bu belgelerin hukuki vasfını bozmadan, manada her hangi bir değişikliğe uğratmadan, doğru bilgilerle hazırlanması gerekir. İngilizce Yeminli tercümanlar belgeye bağlı olarak İngilizce tercüme işlemini tamamladıktan sonra kendi imzasından ve onayından belgeyi geçirir. Bazı makamlarda belge İngilizce tercümesini ıslak imzalı İngilizce yeminli tercüme onaylı yeterli görülüp bazı makamlarda ise belgelerin İngilizce yeminli tercüme onayından geçirdikten sonra noter tasdiği istemektedir. Noter tasdiği istenmesi durumunda belge tercümesini yaptırdığınız yeminli tercüme bürosunun anlaşmalı olduğu noterlerde noter tasdik onayını yaptırabilirsiniz.

Apostil belgesi de noter tasdik işleminden sonra alınır. 

İngilizce Hukuki Çeviri Nedir?

Hukuki İngilizce çeviri ülkeler arası belgelerde, işlemlerde, davalarda, adli yazışmalarda, yabancı uyruklu kişilerin başvurularında ve bunun gibi daha bir çok durumda ihtiyaç duyulan bir hizmettir.

Çeviri sektörünün kaliteyi belirleyen hizmetlerinden biri hukuki İngilizce tercümedir. Bir İngilizce tercümanın hukuki bir çeviri yapabilmesi için kaynak ve hedef dilin kullanıldığı ülkelerin kanunları hakkında bilgi sahibi olmalı ve buna göre tercüme yapmalıdır. Aksi halde büyük problemler yaşanabilmektedir.

İhityacınız olan hukuki İngilizce tercüme hizmetini almadan önce İngilizce tercümeyi yapacak kişi hakkında bilgi almanız ve İngilizce tercüme hakkında olduğu kadar kanunlar hakkında da bilgili olup olmadığını anlamalısınız.

İngilizce Hukuki Tercüme Hangi Hizmetleri Kapsar?

Hukuki tercüme bir çok çeviri hizmetini kapsamaktadır. Buna göre başlıca ihtiyaç duyulan hizmetlerimiz arasında;

– Alım ve satım akdi İngilizce tercümesi
– Boşanma kararı İngilizce tercümeleri
– Dernek iç tüzükleri İngilizce çevirmeleri
– Genelge İngilizce tercümesi
– Taahhütname İngilizce tercümesi ve İngilizce çevirisi
– Kararname İngilizce tercümesi ve İngilizce çevirisi

bulunmaktadır. Bunların yanında bir çok hukuki İngilizce çeviri hizmeti de bulunmaktadır.

Lcn Tercüme temel olarak yukarıda sayılan unsurların dışında akla gelen birçok adliye İngilizce tercümesi çeviri hizmetlerimizde standart olarak uygun fiyatları sizlerle buluşturmaktadır.

Adliye İngilizce Tercümanlığı

Mahkeme İngilizce tercümanlığı, diğer tercümanlık hizmetlerinden farklı bir alandır. Birebir İngilizce tercümenin yanında hukuki prosedürleri bilmeyi içerir. Ülkemizde adli makamlarca ihtiyaç duyulması durumunda adli kayıtlı ve İngilizce yeminli tercüman gerekmektedir. İngilizce Sözlü tercüme yapılacak olan durumlarda, İngilizce tercümanın mahkemenin günü ve saatinde hali hazırda bulunması, kimliğini ve yemin zaptını mahkeme birimlerine sunması hatta ihtiyaç durumunda bir kopyasını vermesi gerekebilir.

Aslında yalnızca mahkemelerde değil ihtiyaç halinde tüm devlet kurumunda benzer şekilde işlem gerçekleşmektedir. Örnek olarak; Türk vatandaşlarının ve yabancı kişilerle yapacakları evliliklerinde, Türkçe bilmeyen bireyin onayı olduğuna ve ne yaptığını bilmesi, anlaması bakımından başvuru süresinde İngilizce yeminli tercüman bulundurma zorunluluğu gerekmektedir. Bu gibi durumlarda devlet kurumları genellikle kapsamlı İngilizce yeminli tercüme büroları ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Bunun amacı ise tercüme bürolarının çeşitli dillerde bünyelerinde bulundurduğu yeminli tercüman kadrosunun olmasıdır.

Adli kurumlarda Türkçe harici başka dil konuşan veya sağır veya dilsizlik sebebi işaret dili tercümanına ihtiyaç duyan bireylere hâkim tarafından çevirmen tayin edilir.

Alıntıdır;
Tercüman bulundurulacak hâller
CMK – MADDE 202. – (1) Sanık veya mağdur, meramını anlatabilecek ölçüde Türkçe bilmiyorsa; mahkeme tarafından atanan tercüman aracılığıyla duruşmadaki iddia ve savunmaya ilişkin esaslı noktalar tercüme edilir.
(2) Engelli olan sanığa veya mağdura, duruşmadaki iddia ve savunmaya ilişkin esaslı noktalar, anlayabilecekleri biçimde anlatılır.
(3) Bu madde hükümleri, soruşturma evresinde dinlenen şüpheli, mağdur veya tanıklar hakkında da uygulanır. Bu evrede tercüman, hâkim veya Cumhuriyet savcısı tarafından atanır.

Hâkimin yabancı dili bilmesi veya işaret dilini bilmesi durumunda yine tercüman bulundurulması gerekmektedir. Nedeni ise dili bilmeyen sanık veya mağdurun konuştuklarının anlaşılabilmesi hem hâkim tarafından hem de iddia makamı veya savunma makamı tarafından gereklidir.
Onun için davada yeminli bir tercüman bulundurulması şarttır. Konuşulanlar sadece hâkim için değil salonda bulunan herkes için de önem taşımaktadır.

Kullanım Kılavuzu İngilizce Çeviri Hizmeti

Lcn Tercüme, kullanım kılavuzu İngilizce çeviri dosyanızı zamandan yararlanmak ve sizi en hızlı şekilde hizmet verebilmek adına uzman kadrosuyla çalışıyor.

İngilizce yeminli tercümenin dışında, web broşür, el ilanı, katalog, makale İngilizce çevirilerinizde de sizlere yardımcı oluyor. el ilanı İngilizce tercümesi, katalog İngilizce tercümesi, broşür İngilizce tercümesi dosyalarınızda yer alan tüm bilgileri istediğiniz dile uygun şekilde doğru anlamı kullanarak İngilizce ye çeviriyoruz.

Kullanım Kılavuzu İngilizce Çevirisi Nedir?

Ülkelerin, ithalatla gelen ürünlerin satışları konusunda farklı farklı kuralları vardır. Buna göre bir çok ülke, en basit ürünlerde dahi kullanım kılavuzu bulunmasını ister. Özellikle insana verilen değerin yüksek olduğu ülkelerde otoriteler, ithal edilmiş ürünler nedeniyle vatandaşlarının zarar görmesine sert tepkiler gösterebilmektedir. Bu nedenlerle bir çok üretici firma, ürünleri için kullanım kılavuzu hazırlamakta ve bu kılavuzları, ürünlerini İngilizce diline tercüme ettirmektedir.

Kullanım Kılavuzu İngilizce Çeviri Hizmeti

Lcn Tercüme, kullanım kılavuzu çeviri dosyanızı zamandan yararlanmak ve sizi en hızlı şekilde hizmet verebilmek adına uzman kadrosuyla çalışıyor.

Tüm dillerde yeminli tercümenin dışında, web broşür, el ilanı, katalog, makale çevirilerinizde de sizlere yardımcı oluyor. el ilanı tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi dosyalarınızda yer alan tüm bilgileri istediğiniz dile uygun şekilde doğru anlamı kullanarak çeviriyoruz.

İngilizce Tez Çevirisi

Lcn Tercüme olarak 10 yıllık deneyimimizle üniversite öğrencilerine ödev ve tez İngilizce tercüme konusunda uzman kadromuzla yardımcı olmaktayız.

Üniversite öğrencileri bize İngilizce tercüme yaptırmak istedikleri ödevleri ve tezlerini bize elden veya iletişim adreslerimize gönderdiklerinde Lcn Tercüme Bürosu olarak ödev ve tezlerinizi hedef dilden istediğiniz dile en hızlı ve kaliteli bir şekilde çevirmekteyiz.  Kendi alanında uzman tercümanlarımız tarafından, hizmetlerimiz istenilen zamanda tamamlar ve teslim ederiz.

Lcn Tercüme Bürosu olarak siz değerli öğrencilerimizin eğitimlerinde bizimde payımızın bulunması açısından ödev ve tez çeviri hizmetlerimizde öğrencilere özel indirimli fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Lcn Tercüme Bürosu olarak, bünyesinde barındırdığı yeminli tercümanlar ile tez çeviri projenize uygun alanında uzman çevirmenler ile çalışıyoruz . Bu sayede İngilizce çevirisi yapılacak belgeniz kaliteli ve profesyonelce teslim edebilmektedir.

İmza Sirküleri İngilizce Tercümesi

Lcn Tercüme Bürosu sahip olduğu profesyonel tercüman ekibiyle kaliteli ve hızlı imza sirküleri İngilizce tercümesi hizmeti vermektedir.

Firmamız sahip olduğu noter anlaşmaları ile kısa sürede imza sirküleri İngilizce tercümesi işlemlerini tamamlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilmektedir. Lcn Tercüme 10 yıllık tecrübesi ile bir çok kurumsal firma ile iş ortaklığı yapmış bulunmaktadır. Dünyaca ünlü markalardan yerel firmalara kadar geniş bir yelpazede hizmet vermekte olan Lcn Tercüme Bürosu kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermektedir. İmza Sirküleri İngilizce tercümesi konusunda hizmet vermekte olan firmamız, sahip olduğu noter anlaşmaları ile hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasının önünü açmaktadır.

İmza Sirküleri İngilizce Tercümesi Nedir?

Belirlenen işlerde resmi daire ve ticari kuruluşlarda imza atmaya yetkili kişilerin imzalarını öncelik sırasına göre içeren yazılar bulunmaktadır. Bu yazılara imza sirküsü İngilizce tercümesi denilmektedir. Firmaların yönetim olarak belirlediği ve çeşitli işlerde yetkili olarak tayin ettikleri kişiye tüm kişilerin imzasının örneği ile hazırlanmış evraktır.

Bu imza sirküsünün üzerinde yetki verilen kişinin adı ve unvanı geçerlilik süresi de bulunmaktadır. Her dilde imza sirküsü çevirisi çeşitli işlerde kullanılmaktadır. Fakat kullanmadan önce imza sirküsü İngilizce tercümesi yapılır. İmza sirküsü bünyemizde bulunan İngilizce yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır. İngilizce Çevirisi yapılan her türlü yazının maliyetinin karşılanması da firma mührü ve İngilizce yeminli tercüman imzasıyla olmaktadır. İmza sirkülerinin İngilizce tercüme edilmesi firmamız tarafından yapılır ve adresinize ücretsiz kargo ile ulaştırılmaktadır.

Resmi işlerinizde kullanmak adına hazırlanan her türlü imza sürküsü İngilizce çevirisi firmamız İngilizce yeminli tercümanları tarafından aslına uygun bir şekilde çevrilmektedir. Bu İngilizce çevirinin noter tarafından onayında ise orijinalinin altında olması yeterli olmaktadır. Bu sürküler kişiyi hem yetkili kılar hem de her yaptığı işten sorumlu olur.

Yapılan işin mahiyeti ne kadar olursa olsun tüm sorumluluk imza atandadır. İmza sirküsün de ismi geçen kişiler yönetim kurulundan çıkan izinle süreli olarak yetkilendirilir. Aslına uygun olarak İngilizce çevirisi yapılan imza sirküsü ile kişi yetkili olduğu her yerde işlem yaparken sorumluluğu da kendisi almaktadır. Lcn Tercüme Bürosu İngilizce dilinde  imza sirküsü İngilizce tercümesi hizmeti vermektedir.

Araç Satış İngilizce Sözlü Tercüme

Araç Satış İşlemlerinde Noterlerde İngilizce Sözlü Yeminli Tercüman Hizmeti firmamız tarafından verilir. Notere Gelen Yabancı Vatandaşın Araç Satış İşlemi Yapabilmesi için Yeminli İngilizce Tercüman Zorunludur. Firmamızı Notere gitmeden önce arayarak hangi Randevu almanız işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

İngilizce, dünyada Çince’den sonra en fazla konuşulan dillerden bir tanesidir. Dünyada ABD, İngiltere, Kuzey İrlanda, Kanada, Avusturalya, Hindistan başta olmak üzere 54 ülkenin resmi dili olan İngilizce, dünyanın her noktasında konuşulmaktadır. Öyle ki ülkemiz başta olmak üzere birçok ülkede ilkokul, orta öğretim, lise ve üniversite düzeyinde İngilizce eğitimler de verilmektedir. İngilizce; iş hayatından eğitime, sağlıktan hizmet sektörüne kadar bir çok alanda dünyanın en popüler dilidir. Durum böyle olunca İngilizce Tercüme dünyada çok yoğun talep görmektedir. İngilizce tercüme bürosu olarak tüm sektörlerde iletişim dili olarak kullanılan İngilizce için firmamızdan İngilizce Türkçe, Türkçe İngilizce’nin yanında İngilizce’den 40 dile çapraz çeviri hizmeti alabilmektesiniz. İngilizce’nin kullanım alanı yaygın olunca ortaya çıkacak kalitede büyük önem kazanmaktadır. Tercüme büromuz özellikle İngilizce Türkçe tercümelerde Türkiye’nin bir numaralı ofisi olmasının yanında Türkçe’den İngilizce‘ye çevirilerde de ana dili İngilizce olan yeminli çevirmenlerle çalışarak ülkemizdeki İngilizce tercüme kalitesini en üst noktaya taşımıştır. Kaliteli çevirinin adresindesiniz.

Neden “İngilizce Tercüme” de Lcn Tercüme İle Çalışmalıyım?

İngilizce çeviri yaptırmaya karar verdiğinizde tercüme bürosu ararken sorabileceğiniz sorulara kısaca makalemizin başında cevap vermek istedik.

 1. Kalite: Anadili İngilizce olan deneyimli tercümanlardan hizmet.
 2. Çeviri sonrası deneyimli editörlerden kontrol.
 3. Hız: İşinizi aksatmadan alanında uzman tercümanlardan birinci sınıf hizmet.
 4. Uygun fiyatlar: İngilizce tercüme de tüm terminolojiler ve dillerde 12 TL gibi en uygun fiyat garantisi,
 5. Online İngilizce tercüme: Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ofisimiz eviniz yada iş yerinizden çıkmadan internete bağlanarak İngilizce çeviri desteği almanıza imkan tanımaktadır.
 6. Türkçe ‘den İngilizce ‘ye tercümede ülkemizin en deneyimli ve kaliteli ofisi ile çalışmaktasınız.

Ayrıca İngilizce tercümede sizlere daha iyi ve sorunsuz hizmet için şu ilkelere uyarak ilerliyoruz.

 • Tercüme yönüne göre ana dilde tercüman ile çalışmak
 • Konularına göre tercümanlara iş paylaştırmak (sözleşme-teknik)
 • 3 aşamalı kontrol (proje sorumlusu – tercüman – editör )

Sadece Türkçe İngilizce ve İngilizce Türkçe değil 60’a yakın dilde sizlere İngilizce dilinden diğer dillere çapraz tercüme desteği sunuyoruz.

İngilizce Tercüme Bizim İşimiz

Dünya’da en çok konuşulan dillerin başında gelen İngilizce’de yıllardır verdiğimiz kaliteli ve hızlı hizmetle müşterilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz. İngilizce dilinde hazırlanmış,

 • Ticari belge ve evraklar
 • Teknik dosyalar
 • Hukuk içerikli dokümanlar
 • Edebi evrak ve metinler
 • Makaleler
 • Tıbbi evraklar
 • Medikal belgeler
 • Makine ve mekanik evrakları
 • Akademik dosyalar
 • İngilizce akademik
 • Elektrik ve elektronik evraklar
 • Sözleşmeler
 • Pasaport ve benzeri belgeler
 • Resmi evraklar
 • Kimlik
 • Web site
 • Vize evrakları
 • Diploma ve diğer resmi evraklar

Gibi sizlerin ihtiyacı olan her türlü evrak ve belge ya da doküman tercümelerinde İngilizce dilinde bizlerden talepte bulunabilirsiniz. İngilizce tercüme alanında makalemizde yer almayan daha bir çok alanda ekibimizden destek alabilirsiniz. Çeviride kaliteyi belirleyen kaynak metnin kalitesi kadar çevirmenin konuya hakimiyetidir. İngilizce tercüme büromuz çeviri öncesi gerek müşterinin talepleri, gerek çeviri hakkında oluşturulan terminoloji, gerek konunun uzmanı deneyimlisi çevirmenle çalışarak birinci sınıf çeviriyi yakalamayı kendine ilke edinmiştir.

İngilizce Tercüme Talebi

İngilizce dünyada olduğu gibi bizim memleketimizde de çok ihtiyaç duyulan dillerin ilk sırasında yer almaktadır. Bundan ötürü bu dil üzerinde yoğun çalıştığımızdan İngilizce ekibimiz diğer dillere oranla daha geniştir. İngilizce konulu evrak bize ulaştığında şu aşamalardan geçerek İngilizce tercüman ile buluşur.

 1. Evrak proje ekibine atanır.
 2. Proje ekibi dosyayı kaynak ve hedef dil olarak ayırır.
 3. Ardından konu belirlenir.
 4. Konuya uygun tercüman atanır.
 5. Tercüman ile editör birlikte tercüme işlemini yürütür.

Proje ekibi, tercüman İngilizce çeviriye devam ederken müşteriden gelen isteklere göre de şu hazırlıkları yapar.

 • İngilizce tercümeli evrak ne zaman teslim olacak
 • Teslim öncesi müşteri istekleri nelerdir.
 • Yeminli tercüman imzalı mı, noterli tercüme mi, apostil tasdikli mi olacak yada konsolosluk onaylı mı sorularına bakar.
 • Kargo var mı?

gibi planlamaları da yaparak tercüman bitirmeden bu aşamalarda gözden geçirilir. Tercüman evrakın İngilizce tercümesini bitirdikten sonra son kontrol aşamasında editör işi ele alır. Editör şu alanlara özellikle dikkat eder.

 • Gereksiz uzun cümle kullanımları
 • İmla ve yazım hataları
 • Metnin bütünlüğü
 • Ortak kelime kullanımı
 • Deyimlerin kullanımları
 • Kalıplaşmış cümle tercümeleri
 • Vb. genel kontrolü tamamlar. Bu işlemlerden sonra onaydan çıkan çeviri siz değerli müşterilerimizle paylaşılır.

İngilizce Yeminli Çeviri

Ofisimiz İngilizce dilinde yeminli tercüme desteği de sağlamaktadır.Yeminli İngilizce Tercüme  hizmeti verdiğimiz kurumlardan bazı örnekler şöyledir.

 1. Firmalar
 2. Holdingler
 3. Şirketler
 4. Kobiler
 5. Hastaneler
 6. Üniversiteler
 7. Sanayi kuruluşları
 8. Şahıslar

gibi aklınıza gelebilecek tüm kurum ve kuruluşların yanında şahıslarında ihtiyacı olabilecek tüm evrak ve belge tercümeleri tarafımızca yapılmaktadır. Bu kurumların talepleri olan evraklar yeminli tercümanlarımızca çevrilmekte ardından da gerekli imza ve kaşeler yapılarak tercümeler ilgili yerlere teslim edilmektedir. İngilizce dilinde şu hizmetleri vermekteyiz.

İngilizce Noter Onaylı Tercüme

İngilizce tercüme alanında kurum kuruluş ve şahıslara verdiğimiz bir başka hizmetimizde tercüme sonrası noter tasdikidir. İngilizce noter onaylı tercüme için çevirisi yapılan evraklara çalıştığımız Noterlikler tarafından   noter tasdiki ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Evraklara noterin onayı konusunda hizmet veren büromuz ayrıca ekibinde bulunan noter yeminli tercümanlarla noterliklerde ihtiyaç duyduğunuz işlemler sırasında da sizlere tercüman desteği sağlamaktadır.

İngilizce’ den Diğer Dillere Çeviri

İngilizce öyle bir konuma geldi ki sadece ülkemizde İngilizce Türkçe veya İngilizce yönüne çeviri talepleri ile sınırlı çalışılan dil olmaktan çıktı. Artık işler yurt dışı ile bağlantılı olduğundan İngilizce’ den bir çok dile hızlı bir şekilde çeviri taleplerine de destek vermekteyiz. Bu tarzda yapılan çevirilere çapraz tercüme denir. Örnek olarak aşağıdaki dillere bakabilirsiniz. 60’a yakın dilde bizden bu hizmeti alabilirsiniz.

 • İngilizce – İtalyanca
 • İngilizce – Fransızca
 • İngilizce – Almanca
 • İngilizce – Rusça
 • İngilizce – Portekizce
 • İngilizce – İspanyolca
 • İngilizce – Korece
 • İngilizce – Arapça
 • İngilizce- Yunanca
 • İngilizce – Azerice
 • İngilizce – Fince
 • İngilizce – Bulgarca
 • İngilizce – Sırpça
 • İngilizce – Makedonca
 • İngilizce – Farsça
 • İngilizce – Boşnakça
 • İngilizce – Gürcüce
 • İngilizce – Çince
 • İngilizce – Romence gibi 60’a yakın dilde ofisimizden İngilizce ‘den diğer dillere tercüme hizmeti yapılmaktadır. Ofisimiz online tercüme hizmeti sayesinde sizlere hem hızlı hemde kaliteli çevirilerle destek vermektedir.

İngilizce Dilinden Diğer Tüm Dünya Dillerine Noter Yeminli Çeviri Hizmeti Lcn Yeminli Tercüme Bürosu’nun Uzman İngilizce Yeminli Tercümanları Tarafından En Güvenli Ve En Uygun Fiyat Garantisi İle Siz Değerli Müşterilerimize En Hızlı Şekilde Sunulmaktadır.

   Lcn Tercüme Bürosu Olarak   İngilizce Yeminli Tercüme Hizmetimiz İngilizce Yazılı Tercüme Alanında İngilizce Yeminli Diploma Tercümesi, İngilizce Yeminli Transcript Tercümesi, İngilizce Yeminli Pasaport Tercümesi, İngilizce Yeminli Vergi Levhası Tercümesi, İngilizce Yeminli İmza Sirküleri Tercümesi, İngilizce Yeminli Yönetim Kurulu Karar Tercümesi, İngilizce Yeminli Genel Kurul Karar Tercümesi, İngilizce Yeminli Şirket Devri Tercümesi, İngilizce Yeminli Şirket Hisse Devri Tercümesi, İngilizce Yeminli Hukuki Sözleşme Tercümesi, İngilizce Yeminli Vekalet Tercümesi, İngilizce Yeminli ihtarname Tercümesi, İngilizce Yeminli Azilname Tercümesi, İngilizce Yeminli Yurtdışı Tebligatı Tercümesi, İngilizce Yeminli Bilanço Tercümesi, İngilizce Yeminli Kefaletname Tercümesi, İngilizce Yeminli Taşınır Rehin Sözleşmesi, İngilizce Yeminli Sağlık Raporu, İngilizce Yeminli Faaliyet Belgesi Tercümesi,  İngilizce Yeminli Araç Satış Vekaleti Tercümesi, İngilizce Yeminli Araç Alım Vekaleti Tercümesi, İngilizce Yeminli Gümrük Vekalet Tercümesi, İngilizce Yeminli Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Silah Devri Vekalet Tercümesi, İngilizce Yeminli Şirket Kuruluş Vekaletnamesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Yurtdışı Muvafakatname Tercümesi, İngilizce Yeminli Taahhütname Tercümesi, İngilizce Yeminli Doğum Belgesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Evlilik Belgesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Göç idaresi Evrakları Tercümesi, İngilizce Yeminli Gemi İpotek Sözleşmesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Gemi Satış Sözleşmesi Tercümesi, İngilizce Yeminli Uçak İpotek Tercümesi, İngilizce Yeminli Satış Sözleşmesi Tercümesi hizmetleride firmamız tarafından güvenli olarak verilir.

Back To Top
×Close search
Ara
error: Tüm Hakları Lcn Tercüme Limited Şirketi\\\'ne Aittir.
Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz